Strona główna   O firmie   Kontakt   Download   Aktualności  

 
 
Rozwiązania

Dostawcy

Usługi

Serwis

Kontakt

 

 

 

Nowy firmware w wersji 2.1 do serwerów konsolowych SLC8 firmy LANTRONIX

Uprzejmie informujemy, że jest już dostępny nowy ulepszony i rozszerzony firmware w wersji 2.1 do serwerów konsolowych SLC8 firmy LANTRONIX.

W związku z błędem w wersji 2.0 firmwaru, polegającym na niepoprawnym wyświetlaniu informacji o portach 4, 6 i 8, firma LANTRONIX udostępniła nową wersję 2.1 firmwaru.

Nowy firmware w wersji 2.1 zawiera poprawkę, pozwalającą na poprawne wyświetlanie i zmianę ustawień wszystkich portów szeregowych przy użyciu interfejsu przeglądarki internetowej.

Firmware jest dostępny na serwerze ftp producenta, pod adresem: ftp://ftp.lantronix.com/pub/slc8/patch/

Ważne: dla poprawnej instalacji/upgrade firmwaru nie należy zmieniać nazwy pliku

Po ściągnięciu pliku, prosimy zapoznać się z instrukcją instalacji firmwaru zawartą w pliku SLC_v2_1relnotes.txt. Firmware może być zaktualizowany za pomocą:

 • "SLC Maintenance" poprzez przeglądarkę
 • poleceń "admin ftp" i "admin firmware"


--do góry--

 

Nowy firmware w wersji 1.8 do urządzeń XPort firmy LANTRONIX

Uprzejmie informujemy, że jest już dostępny nowy ulepszony i rozszerzony firmware w wersji 1.8 do urządzeń XPort firmy LANTRONIX.

Nowy firmware posiada wiele zmodyfikowanych jak również i nowych funkcjonalności, m.in.:

 • wsparcie dla interfejsów RS422 i RS485 (XPort485)
 • konfigurowalny port http
 • konfigurowalny port e-mail
 • włączanie/wyłączanie trybu monitorowania interfejsu szeregowego
 • nowa wersja 3.6 "web manager"
Firmware jest dostępny na stronie producenta, pod adresem:
http://ltxfaq.custhelp.com/cgi-bin/ltxfaq.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=905


--do góry--

 

Macierze dyskowe EonStor firmy INFORTREND w ofercie TRADEX SYSTEMS

      Firma TRADEX SYSTEMS wzbogaciła swoją ofertę rozwiązań pamięci masowych o nowoczesne macierze dyskowe firmy INFORTREND. Macierze EonStor oferowane są po bardzo atrakcyjnych cenach.

      EonStor to rodzina nowoczesnych macierzy dyskowych, charakteryzujących się następującymi parametrami:

 • pojemność do 16 dysków Hot-Swap Serial ATA, SCSI lub Fibre Channel (zależnie od modelu);
 • kontrolery RAID z 64-bitowym procesorem RISC PowerPC-750 Cxe 400 MHz;
 • podwójna szyna PCI taktowana 133 MHz;
 • pamięć cache do 1 GB ECC;
 • obsługiwane poziomy RAID: 0, 1, 1 (0+1), 3, 5, 10, 30, 50, NRAID, JBOD;
 • redundantne zasilacze i wentylatory Hot-Swap;
 • montaż w szafie 19";
 • interfejsy przyłączeniowe: Fibre Channel 2 Gb/sek, SCSI 320 lub SCSI 160 (zależnie od modelu);
 • interfejsy do konfiguracji i zarządzania: Ethernet 10/100 Mbps, szeregowy RS-232;
 • zarządzanie: oprogramowanie zarządzające RAIDWatch, CLI, panel LCD;
 • monitorowanie temperatury, parametrów zasilania i prędkości obrotowej wentylatorów;
 • tworzenie wielu dysków logicznych o różnych poziomach RAID;
 • zastosowanie technologii "Media Scan", weryfikującej powierzchnie dysków oraz automatycznie alokującej uszkodzone sektory;
 • możliwość wymiany lub dodania dysków w czasie pracy macierzy;
 • współpraca z sieciami pamięci masowych SAN poprzez interfejsy FC 2 Gb/sek (zależnie od modelu).


      Macierze EonStor działają w sposób niezależny od wykorzystywanych serwerów i systemów operacyjnych. Efektywnie współpracują z systemami operacyjnymi: UNIX, HP-UX, IBM AIX, SUN Solaris, LINUX, Microsoft Windows NT/2000/XP/2003, Novell Netware, Apple MacOS itp.

--do góry--

 

LANTRONIX - jedynym producentem bezpiecznych serwerów seryjnych certyfikowanych przez NIST

      National Institute of Standards and Technology (NIST) nadał urządzeniom z rodziny bezpiecznych serwerów seryjnych SecureBox SDS firmy LANTRONIX certyfikat Federal Information Processing Standards - FIPS-197 # 120. Udzielony certyfikat pozwala na instalację tych urządzeń m.in. w sieciach wykorzystywanych przez wszelkiego typu instytucje i agendy rządowe USA, w tym również te o znaczeniu strategicznym.

      LANTRONIX jest pierwszym i obecnie jedynym na świecie producentem bezpiecznych serwerów seryjnych SecureBox SDS wyposażonych w 128/256 bitową szyfrację w standardzie AES, spełniających wymagania FIPS.

      Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii bezpiecznych serwerów seryjnych firmy LANTRONIX, możliwa jest integracja dowolnych urządzeń asynchronicznych w wielu ważnych strategicznie projektach realizowanych nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na całym świecie. Serwery SecureBox SDS współpracują z oprogramowaniem LANTRONIX Secure Port Redirector, realizującym bezpieczną szyfrowaną komunikację z komputerami osobistymi z systemem operacyjnym MS-Windows. Powyższe rozwiązanie komunikacji jest nie tylko bezpieczne, ale również całkowicie transparentne dla przyłączanych urządzeń asynchronicznych i wykorzystywanego oprogramowania. Eliminuje to potrzebę zmian w eksploatowanym oprogramowaniu oraz korzystanie z dodatkowych rozwiązań szyfrujących.

      Rozwiązania bezpiecznych serwerów seryjnych firmy LANTRONIX zostały zaimplementowane przez firmę HONEYWELL w systemie zarządzania automatyką budynków Enterprise Buildings Integrator System

--do góry--

 

XPort - serwer seryjny firmy LANTRONIX zdobył tytuł produktu roku

      Kompetentne jury jednomyślnie przyznało w tym roku nagrodę "Electron d'Or" (Złoty Elektron), francuskiego miesięcznika Electronique Magazine, urządzeniu LANTRONIX XPort.

      Uprzejmie informujemy, że XPort, najnowszy serwer seryjny firmy LANTRONIX, został wybrany najlepszym produktem roku i uhonorowany prestiżową nagrodą w dziedzinie zaawansowanych technologicznie rozwiązań "Electron d'Or" (Złoty Elektron), przyznawaną przez francuski miesięcznik "Electronique". Decyzja jury, złożonego z ekspertów różnych branż przemysłowych i użytkowników, została w tym roku podjęta jednomyślnie.

      XPort, serwer seryjny w wersji OEM (do montażu w urządzeniach), wielkości standardowego gniazda RJ-45, przeznaczony jest dla wytwórców i projektantów, którzy w łatwy i szybki sposób chcą rozbudować swe urządzenia o możliwość podłączenia do sieci Ethernet. XPort jest kompletnym, w pełni zintegrowanym serwerem seryjnym, wyposażonym w przyłącze sieciowe 10Base-T/100Base-TX, posiadającym własny niezawodny i sprawdzony system operacyjny, wbudowany serwer stron www, wydajny i elastyczny firmware, pełny stos TCP/IP, możliwość wysyłania informacji o sytuacjach wyjątkowych (alarmów) poprzez pocztę elektroniczną, 256-bitową szyfrację w standardzie AES (opcja), pozwalającym na realizację przyłącza sieciowego w dowolnym urządzeniu asynchronicznym (szeregowym). Wbudowany serwer stron www, wykorzystujący aplety w języku JAVA, pozwala poprzez standardowe przeglądarki (Explorer, Netscape Communicator itp.) na komunikację z urządzeniem oraz na wizualizacje odczytów lub nastawów urządzeń (sterowników, urządzeń pomiarowych itp.).

      "Nagroda "Electron d'Or" przyznawana jest prawdziwym innowacjom technologicznym, szczególnie produktom, które zdaniem naszego jury, będą miały znaczący wpływ na dany rynek oraz przyszłe wdrożenia", powiedział Philippe Schwartz, redaktor naczelny miesięcznika "Electronique". "Innowacyjny, bardzo zwarty projekt urządzenia XPort w formie gniazda RJ-45 całkowicie odróżnia się od innych rozwiązań. Nasze jury było pod dużym wrażeniem wyjątkowej zdolności firmy LANTRONIX zintegrowania w jednym miniaturowym urządzeniu, o wymiarach gniazda RJ-45, wbudowanego serwera stron www, jak również bogatego i kompletnego zestawu przydatnych funkcjonalności."

      "LANTRONIX jest zaszczycony zdobyciem prestiżowej nagrody "Electron d'Or", będącej uznaniem dla prawdziwej innowacji technologicznej i naszej pozycji prekursora" powiedział Goffrey Boyce, wice prezes ds. marketingu firmy LANTRONIX. "XPort już teraz ma wpływ na przyszłe wdrożenia w różnych gałęziach przemysłu poprzez umożliwienie producentom i projektantom zintegrowania przyłącza sieciowego, z ich produktami, w ciągu kilku tygodni a nie miesięcy." Zgodnie z wypowiedzią Boyce'a, tysiące sprzedanych XPort Development Kits (zestawów uruchomieniowych) i tuziny zakończonych wdrożeń, wskazują, że dzięki wprowadzeniu urządzenia XPort, firma LANTRONIX zyskała wielu nowych klientów oraz że wpłynie to na rozwój firmy w roku przyszłym i latach następnych.

      XPort otrzymał wyrazy uznania głównych amerykańskich czasopism branżowych, zajmujących się urządzeniami OEM

      Od premiery w lutym 2003 roku, w branżowej prasie amerykańskiej ukazało się kilka artykułów i godnych uwagi pochwał na temat najnowszego urządzenia LANTRONIX XPort. Już w lutym został uznany przez czasopismo "EETimes.com" "Produktem tygodnia", które zwróciło uwagę czytelników na innowacyjność produktu, nowoczesność i kreatywność rozwiązań projektowych oraz bogaty zestaw funkcjonalności. XPort został przedstawiony w maju przez "Electronic Products Magazine" jako prawdziwy produkt-wydarzenie w tym miesiącu. Wyjątkowe podejście redaktorów tego czasopisma potwierdziło ważność tego urządzenia w rozumieniu jego technicznego zaawansowania, przystępnej ceny i dużej przepustowości.


      " Te wszystkie nagrody, łącznie z "Electronique d'Or" oznaczają dla XPort ogromne uznanie, które zyskał od dnia swej premiery", powiedział Boyce. "Jesteśmy bardzo dumni, że XPort spotkał się z powszechną akceptacją i uznaniem ekspertów różnych branż."

 

Electronique:
Miesięcznik francuski, należący do Vivendi Universal Information Group Tests, o nakładzie 70 tysięcy egzemplarzy. Jedyny francuski miesięcznik dostarczający praktycznych i technologicznych informacji oraz oferujący czytelnikom przegląd najnowszych wynalazków, projektów, wdrożeń.

--do góry--

 

EQUINOX dostawcą koncentratorów seryjnych dla 7-Eleven, Inc.

      Uprzejmie informujemy, że firma 7-Eleven, Inc, jedna z największych sieci sklepów, wybrała firmę EQUINOX na dostawcę koncentratorów seryjnych. Zastosowanie urządzeń EQUINOX ESP pozwoliło firmie 7-Eleven na łatwe i szybkie podłączenie urządzeń szeregowych do sieci Ethernet, zlokalizowanych w 5300 sklepach firmy na obszarze całych Stanów Zjednoczonych.

      Koncentratory seryjne ESP firmy EQUINOX zostały użyte przez 7-Eleven, by za ich pomocą uzyskać scentralizowany dostęp poprzez sieć Ethernet, z centrali firmy w Dallas, do urządzeń z interfejsem szeregowym, newralgicznych dla działania całego systemu, (np. kontrolery dystrybutorów i pomp paliwowych, ICR, system obsługi płatności, system gospodarki magazynowej) w 5300 lokalizacjach 7-Eleven na terenie Stanów Zjednoczonych. Urządzenia EQUINOX ESP również, dzięki podłączeniu "Serial over IP" za pomocą prostych i tanich kabli przyłączeniowych kategorii 5, znacznie uprościły całą infrastrukturę kablową firmy. Ponadto, zastosowanie przez firmę EQUINOX w swoich koncentratorach wbudowanej ochrony przeciwprzepięciowej każdego portu do 15 kVA, przyczyniło się do wzrostu bezawaryjności systemu. A co najważniejsze, zainstalowanie urządzeń ESP w odległych lokalizacjach, znacznie ułatwiło zarządzanie filiami, za sprawą możliwości zdalnego dostępu sieciowego do urządzeń szeregowych z jednej, centralnej lokalizacji.

      Oprócz tego, dołączane do koncentratorów ESP, bezpłatne oprogramowanie zarządzające w czasie rzeczywistym, EQUINOX EquiView Plus, z łatwym w użyciu interfejsem graficznym, umożliwia technikom zdalną diagnostykę urządzeń, identyfikację błędów oraz restart przyłączonych urządzeń. Oprogramowanie to zawiera wiele przydatnych funkcjonalności, m.in. nadawanie etykiet portom, sprawdzanie statusu portu, testowanie portów i urządzeń.


7-Eleven, Inc.
Firma 7-Eleven, Inc to jedna z największych sieci sklepów. Siedziba firmy znajduje się w Dallas, Teksas, USA. W USA i Kanadzie zarządza liczbą ponad 5800 sklepów pod własną marką lub na zasadzie franszyzy, a w ramach licencji liczbą około 20500 punktów w 17 krajach na świecie, w tym również w Europie, m.in. w Dani i Szwecji. W 2003 roku obrót firmy wyniósł 36 bilionów dolarów amerykańskich. Więcej informacji o firmie na www.7-eleven.com.


--do góry--

 
 

SecureLinx SLP
Zdalne kontrolery zasilania


Biblioteka taśmowa T120
Rozwiązanie na które cię stać


SecureLinx SLC-48
Nowy bezpieczny serwer konsolowy


Nowa rodzina przełączników KVM

Nowy ValueLoader
Nowy autoloader MAST Storage


SDS 2100
Pierwszy 2-portowy bezpieczny serwer seryjny


XPort
Najmniejszy serwer seryjny na świecie!
 
TRADEX SYSTEMS Sp.z o.o.   ul. Opaczewska 42/110   02-230 Warszawa
tel. +48-22-5780250/fax +48-22-5780260